Działając przy swojej GAMMIE szukałem opisu podłączeń i znalazłem na rosyjskiej stronie. Ale, żeby nie być samolubnym postanowiłem, że się podzielę informacją z innymi. Poniżej przetłumaczona wersja, a na samym dole źródło.
Tak wygląda radio, jak by ktoś miał wątpliwości o jakie chodzi:
Tak wygląda zespół złącz iso:
Informacje ogólne
Radio posiada pamięć dla dwunastu programów. Cztery dla fal średnich "M". Osiem w zakresie VHF (fale ultra krótkie), cztery na przycisk "U", i cztery na przycisk "VF".
Po włączeniu radia wyświetla się napis "SAFE" s żądaniem kodu. Przy napisie "SAFE" może pojawić się cyfra 1 lub 2 informująca i liczbie nieudanych prób wprowadzenia kodu.
Aby wprowadzić kod należy przytrzymać jednocześnie "VF" i "M" i włączyć radio. Przyciski trzymamy aż pojawi się napis "1000". Po wprowadzeniu kodu należy ponownie nacisnąć i przytrzymaj przyciski "VF" i "M" przez kilka sekund. Po zwolnieniu przycisków wyświetlacz pokaże częstotliwość stacji.
Kod wpisywany jest za pomocą przycisków "1", "2", "3", "4", gdzie przycisk "1" odpowiada za pierwszą od lewej cyfrę, "2" za drugą itd. Na przykład, jeśli kod jest 2630, to przycisk "1" trzeba nacisnąć jeden raz, a przycisk "2" - 6 razy itd.
Kod można wpisać dwa razy. Po dwóch próbach źle wpisanego kodu radia blokuje się i nie reaguje na naciśnięcia klawiszy. Aby radio odblokować trzeba zostawić włączone na dwie godziny. Po tym czasie mamy kolejne dwie próby na wprowadzenie kodu.
Obsługa
Pokrętło głośności
Służy do włączania radia i regulacji głośności. Krótkie naciśnięcie radia powoduje uruchomienie automatycznego wyszukiwania stacji.
Pokrętło regulacji tonów niskich "basse"
Po naciśnięciu pokrętło się wysuwa. Wtedy służy do regulacji tonów niskich. Ale jak się je pociągnie aż przeskoczy, to wtedy reguluje się poziom GALA (zależności głośności od prędkości).
Pokrętło regulacji tonów wysokich "hohen"
Po naciśnięciu pokrętło się wysuwa. Wtedy służy do regulacji tonów wysokich. Ale jak się je pociągnie aż przeskoczy, to wtedy reguluje się natężenie głośności między głośnikami tylnymi a przednimi - FADER.
Przyciski "1", "2", "3', "4"
Naciśnięcie i przytrzymanie klawisza numerycznego, wycisza na chwilę radio i zapisuje częstotliwość stacji radiowej w pamięci. Krótkie naciśnięcie przycisku numerycznego prowadzi do wyboru uprzednio zaprogramowanej stacji radiowej.
Przycisk "U"
Wybór pasma VHF. Tutaj można zapamiętać/wybrać cztery stacje radiowe do/z pamięci.
Przycisk "M"
Wybór pasma fal krótkich. Tutaj można zapamiętać/wybrać cztery stacje radiowe do/z pamięci.
Przycisk "VF"
Wybór VF(?) Tutaj można zapamiętać/wybrać cztery stacje radiowe do/z pamięci.
Przycisk "DX"
Wybór DX. Tryb, w którym podczas przeszukiwania częstotliwości radio zatrzyma się na stacji o słabym sygnale. Jeśli DX jest nieaktywne, radio będzie pomijać częstotliwości o słabym sygnale.
Przycisk "Dolby"
Tryb redukcji szumu podczas odtwarzania taśmy.
Przycisk "RDS"
Krótkie naciśnięcie włącza tryb RDS. Wyświetlana jest na ekranie nazwa stacji radiowe, lub inna informacja tekstowa przekazywana przez RDS. Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku "RDS" włącza/wyłącza tryb REG.
Przyciski ">" i "<"
Krótkie naciśnięcie przycisku ">" zmienia częstotliwość odbioru o 0,1 MHz w górę w zakresie VHF i o 9 kHz w górę w zakresie fal krótkich. Naciśnięcie i przytrzymanie ">" powoduje ciągłe podnoszenie częstotliwości.
Podobnie na przycisk "<", który działa odwrotnie do przycisku ">".
Przycisk "<>""/u"
Przełączanie między stronami odtwarzanej kasety.
Przyciski "<<", "> >"
Szybko przewijanie taśmy.
Jednocześnie przytrzymanie przycisku "<<" i ">>" - Wysuwa kasetę z kieszeni.
Symbole na wyświetlaczu:
"OO" - odbioru stereo.
"U" - odbiór w zakresie VHF.
"M" - odbiór na falach krótkich.
"V" - odbiór w zakresie VHF w drugim zestawie pamięci.
"VF" -?
"RDS" - informacje RDS na wyświetlaczu.
"REG" - Pojawia się tylko wtedy, gdy dostępny jest RDS. Pozwala wyświetlać inne informacje tekstowe jeśli stacja radiowa takowe nadaje.
"DX" - tryb DX.
"Dolby" - tryb Dolby.
"M1", "M2", "M3", "M4" - wcześniej zapisane odbiornik częstotliwości na falach krótkich.
"U1", "U2", "U3", "U4" - wcześniej zapisane stacje radiowe w zakresie VHF.
"V1", "V2", "V3", "V4", - wcześniej zapisane stacje radiowego w zakresie VHF.
Źródło
Gdyby ktoś miał jakieś uwagi, to proszę pisać na PW.
PS. Gdyby ktoś miał szczegółowy opis wyprowadzeń albo instrukcję w języku niemieckim, to proszę o PW.