Strona 1 z 1

hamulce maly problem

: 22 sie 2009, 17:24
autor: Anonymous
witam chcialem sie dowiedziec co to moze byc i o co tu chdozi :) otoz gdy hamuje to tak chodzby mi sciagalo samochod w lewo wie ktos co to ?

Re: hamulce maly problem

: 22 sie 2009, 17:34
autor: rat4
pierwsze co powinieneś sprawdzić geometrię może masz zbyt dużą rozbieżność i ściąga w którąś stronę,
sprawdź też czy masz odpowietrzony układ to też może mieć wpływ, sprawdź też ile masz jeszcze klocków hamulcowych.
Na koniec wybierz sobie prostą na uboczu i zahamuj ostro po śladach jeśli nierówno będą ślady to znaczy że jedna strona mniej hamuje.

Re: hamulce maly problem

: 03 wrz 2009, 11:43
autor: Larson
ja mialem podobny problem, jak hhamowalem, lub przyspieszalem np z 1 biegu tez mnie sciagalo na lewo, wymienilem łozyska w kole oraz zrboilem zbieznosc i wszystko ok:) pozdro..

Re: hamulce maly problem

: 04 wrz 2009, 17:05
autor: sidewinder3
Jeżeli nie masz ABSu to moze należałoby zajrzeć do korektora siły hamowania który znajduje się bodajże na belce tylniego zawieszenia?

Re: hamulce maly problem

: 04 wrz 2009, 22:23
autor: Ozzi
Wypadałoby sprawdzić także koła przednie. U mnie odpadł jeden odważnik i ściągało przy hamowaniu i przy normalnej jeździe.

Re: hamulce maly problem

: 04 wrz 2009, 22:25
autor: Benek
Jezeli podczas hamowania to moga to byc rowniez krzywe tarcze :)