Strona 1 z 1
Polo 6N2 1.4 MPi Szuranie, dziwny dzwięk
: 02 cze 2017, 22:08
autor: rkz8
Witam wszystkich, mam problem z dziwnym "szuraniem" jakby zacieraniem, odgłos na moje dobiega z okolic rozrządu. Stawiam na łożysko alternatora chociaż nie jestem tego pewien. Miał ktoś taki problem już? Jak to sprawdzić? Problem występuje nie zawsze chociaż teraz słyszę to coraz częściej i występuję różnie, czasami na ciepłym czasami na zimnym silniku. Zrobiłem nagranie i wklejam poniżej. Z góry dzięki za pomoc.
Słychać m.inn 6-7, 13-15,22, 34 sec.
https://www.youtube.com/watch?v=2MxTy3B ... e=youtu.be
Odp: Polo 6N2 1.4 MPi Szuranie, dziwny dzwięk
: 03 cze 2017, 14:43
autor: Grzela300
Sprawdzić można jedynie przez ściągnięcie paska i pokręcenie ręcznie rolkami alternatora i rolką napinającą ewentualnie klimatyzacji jeżeli auto taką posiada. Wtedy będziesz wiedział co się zaciera lub ewentualnie "szura". Jeżeli wymieniałeś kompletny nowy rozrząd i masz to udokumentowane to nie ma się czym martwić. Jeżeli nie wymieniałeś kompletnego rozrządu po kupnie auta to radzę to szybko zrobić.
Odp: Polo 6N2 1.4 MPi Szuranie, dziwny dzwięk
: 06 cze 2017, 15:30
autor: rkz8
Jest strasznie złe

dzisiaj miałem chwile i sprawdziłem jak bez paska chodzi. Odpada klima, alternator, wspomaganie, rolka napinacza(zresztą była wymieniana jakieś 2 mies temu razem z paskiem) - to nie to a odgłos dochodzi z okolicy rozrządu. Strach jeździć a auto potrzebuje pilnie. Kompletny rozrząd wymieniany był 50 tyś temu w 04.2010 r, wujek robił zaraz po sprowadzeniu z Niemcowi. Na liczniku 215 tys nabite. Wklejam film z dzisiaj, 0;31 najbardziej słychać. Napinacz rozrządu? Dzięki z góry jeszcze raz za pomoc.
https://youtu.be/tH2o3De-iLw
Odp: Polo 6N2 1.4 MPi Szuranie, dziwny dzwięk
: 09 cze 2017, 12:17
autor: rkz8
Dzięki za pomoc. Podjechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu gdzie miałem praktyki, pożyczyłem jednego bystrego majstra na minute i stwierdził ze na jego pompa wody ma luzy. Czekam na kuriera, zamówiłem cały rozrząd. Pompa SKF, napinacz INA, pasek CONTITECH, części w miarę prima sort za 318 zł. Zorbie to pochwale się efektem, mam nadzieje ze to będzie to

.
Odp: Polo 6N2 1.4 MPi Szuranie, dziwny dzwięk
: 10 cze 2017, 11:30
autor: rkz8
Pompa wody miała luzy, do zamknięcia
