Strona 1 z 1

[6n2] 1.4 mpi 8v Wymiana okładzin ciernych w bebnach

: 09 cze 2015, 21:42
autor: Stasiek17_87
Witam dziś wymieniłem okładziny cierne w bębnach i zestaw nowych sprężynek oczyscilkem wszystko tj piastę i bębny drucianką wszytko ładnie poskładałem i okazuje się ze ręczny łapie z jednej strony mocniej a z drugiej ledwo ledwo. dodam ze poprzedni właściciel w kabinie do naciągania linek bardziej dodał 2 nakrętki dodatkowo żeby bardziej naciągnąć ręczny. Czy slaby ręczny w jednym z kół może odpowiadać za zużyte linki (wyciągnięte)? czy może już bębny stracyly swoje parametry grubości ? pytam bo wydaje mi sie ze po wymianie okładzin i oczyszczeniu wszystiego powinna byc żyleta a tu prawie nic ? Proszę o pomoc.

Re: [6n2] 1.4 mpi 8v Wymiana okładzin ciernych w bebnach

: 10 cze 2015, 3:19
autor: sloma92
Jak najbardziej winne temu moga byc juz stare linki hamulcowe. Warto byloby je wymienic. :)

Re: [6n2] 1.4 mpi 8v Wymiana okładzin ciernych w bebnach

: 10 cze 2015, 7:34
autor: Stasiek17_87
No to mogą być linki ale pytam czy jeszcze coś może wpływać na hamowanie jednej strony? Bo trochę dziwne ze jedna linka by była wyciągnięte i po napięciu tez nic? Kurcze szczęki ładnie chodziły. Ciężko się wymienia linkę?

Re: [6n2] 1.4 mpi 8v Wymiana okładzin ciernych w bebnach

: 10 cze 2015, 14:56
autor: nick
Jeżeli cylinderek jest sprawny, przyczyną może być linka, wytarty zużyty bęben (np.: nie odbijał dobrze ręczny i cały czas okładzina tarła), bądź też samo regulator hamulca ręcznego (foto) powinien się sam ustawić, ale warto przy montażu ustawić go ręcznie za pierwszym razem... tak max. posunąć go w dół, aby bęben wchodził z lekkim oporem na okładziny..

Obrazek

Re: [6n2] 1.4 mpi 8v Wymiana okładzin ciernych w bebnach

: 10 cze 2015, 15:19
autor: tomsson
Ostatnio przerabiałem temat linki. Nie hamował mi po zaciągnięciu ręcznego w ogóle na jedno koło (wyszło to na przeglądzie), pedałem było wszystko ok. Pancerz linki mi się przetarł, spuchnął i się zablokowała. Jeśli nie chcesz od razu wymieniać to chociaż obejrzyj, bo to gołym okiem było u mnie widać.

Re: [6n2] 1.4 mpi 8v Wymiana okładzin ciernych w bebnach

: 10 cze 2015, 22:11
autor: Stasiek17_87
super dzieki za pomoc. jutro wbijam pod auto zaczajać linkę. powiem tak coi do samoregulatora bylo wszyko ok szczeki schodzily ciezko nalozylem tez z lekkim trudem wiec powinno byc ok. wyczyszczone wszystko z rdzy zalozone nowe komplety sprezynek samoregulator powinien chodzic ok. ale sprawdzę też. dzieki wielkie jeszcze raz leci :piwo: :piwo:

Re: [6n2] 1.4 mpi 8v Wymiana okładzin ciernych w bebnach

: 24 lis 2015, 0:31
autor: modrzyk
A może po prostu linka spadła z uchwytu na szczęce?
Właśnie coś takiego przerobiłem ;)