Strona 1 z 1

[6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 28 kwie 2013, 7:54
autor: Bartek-osw
Witam,

według wlepki z bagażniku mam skrzynie ETD, ale chce to porównać z oznaczeniem na skrzyni. Tylko gdzie znajde te symbole? Znalazłem obok plastikowego korka z góry tylko numery, a gdzies na dole skrzyni SET - ale to tez nie to. Proszę o pomoc.

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 29 kwie 2013, 18:20
autor: krzychu20

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 29 kwie 2013, 19:09
autor: Bartek-osw
Wiem, widziałem te strony i inne na forum, ale jedyne oznaczenia na skrzyni jakie widać przy plastikowym korku z góry niedokońca pokrywają się z tym co jest na stronie http://www.skrzynie.com.pl/info-vw.html. Mam tam jakies cyfry i miedzy nimi, a nie na początku znajduje się oznaczenie DKE. Teoretycznie pasuje to jako oznaczenie skrzyni biegów, a nawet idealnie odpowiada przełożeniu skrzynie ETD z wlepki w bagażniku. Tylko czytając inne tematy nadal mam za duże obroty w porówaniu do innych.

Więc już bez podawania stron, i mówienia jak w większości tematów "sprawdź sobie na wlepce", możesz mi powiedziec, w którym miejscu znajduje się to oznaczenie?

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 16 maja 2013, 21:36
autor: Bartek-osw
Rozumiem, że jedna część forum nie wymieniała skrzyni a druga w doborze skrzyni prosi o pomoc wróżkę? :)

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 16 maja 2013, 22:04
autor: Toto
[quote=""Bartek-osw""]Rozumiem, że jedna część forum nie wymieniała skrzyni a druga w doborze skrzyni prosi o pomoc wróżkę? :)[/quote]
telepatycznie mam Ci powiedzieć jaką masz skrzynię...kolega wyżej już Tobie udzielił odpowiedzi, nr ma być na korpusie, powinien być widoczny z góry, ale jak skrzynia jest na aucie to na prawdę bardzo ciężko odczytać te oznaczenie, bo nr jest wybijany, litery są cienkie i łatwo są zamazywane przez brud, ja mając skrzynię na wierzchu ledwo co doczytałem co jest napisane na skrzyni, z drugiej strony łatwiej mi było, bo wiedziałem co tam ma być napisane :) masz książkę serwisową, wlepkę w bagażniku? tam łatwiej będzie to odczytać

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 17 maja 2013, 8:34
autor: Bartek-osw
1. Jak ktoś zmienił mi skrzynie wcześniej to raczej wlepki nie zmienił w bagażniku więc nic mi to nie da. Wiem tylko jaka była oryginalna. Nie wiem czemu w każdym temacie ktoś mówi o tej wlepce bla bla bla, aż do znudzenia.

2. Napisałem, że coś tam odczytałem z góry skrzyni, w miejscu jak by pod kablami WN, torche wyżej niż plastikowy korek na skrzyni, ale nie zgadza się to troche z wzorem bo u mnie ten kod nie wystepuje na początku tylko w środku między cyframi. No chyba, że ktoś może mi okreslić, że to właśnie tam się znajduje oznaczenie i siłą rzeczy to musi być to.

Więc jeszcze raz proszę o pomoc kogoś zorientowanego :beg:

Toto - jest szansa, że pamiętasz gdzie miałeś to swoje oznaczenie?

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 18 maja 2013, 23:52
autor: Toto
z tego co pamiętam to właśnie to było tak nieco powyżej tego korka, na tym korpusie co zaraz łączy się z silnikiem...napisałem o wlepce bo stamtąd dowiesz się jaka skrzynia oryginalnie była, a wydaje mi się, że o to Tobie właśnie chodziło ;)
jeżeli jednak nie o to to teraz Ty odpowiedz po co Ci jest oznaczenie skrzyni? tak na prawdę do Twojego silnika przypasuje każda skrzynia, którą ma taką samą budowę i ten sam sposób zmiany biegów (wybierak/linki), ja u siebie miałem ETC, teraz mam ETD, skrzynie te różnią się tylko przełożeniami na poszczególnych biegach :)

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 23 maja 2013, 22:02
autor: Bartek-osw
Chodzi mi głównie o to, że z rozpiski na skrzynia ETD jaka powinna być u mnie ma najdłuższe przełożenia. Prawdopodobnie u mnie jest inna skrzynia ale o tych samych przełożeniach, a przy 90km/h mam 3000obr/min i jazda powyżej 100km/h jest bardzo uciążliwa.
sabled
ETD to najdłuższa skrzynia montowana do 1.4 16V (110 na 5 biegu przy 3000 rpm)
dlatego coś mi nie pasuje z tą moją skrzynią. Może ktoś inny się wypowie bo Ty masz troche mocniejszy silnik.

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 23 maja 2013, 23:03
autor: Jabolek
wg rozpiski którą posiadam to były 2 rodzaje skrzyń ETD... dziwne ale prawdziwe (?)
Obrazek
zwróć uwagę że ETD występuje w tabelce przy silniku 1.4 8V jak i 1.4 16V, do tego mają inne przełożenia. Może była taka sytuacja że ktoś wymienił skrzynię z takim samym oznaczeniem ale od innego silnika.

Re: [6N2] Lokalizacja oznaczenia skrzyni biegów

: 24 maja 2013, 13:14
autor: Bartek-osw
Dzięki :oki: faktycznie nie zauważyłem wcześniej tej "dłuższej" ETD. Czyli Sabled mogł mieć założoną dłuższą ETD 2,868 od AUD 1,4mpi, a u mnie pewnie była ETD 2,655 zmieniona na DKE 2,655. Czyli mam auto do sprintu :crazy: