Strona 1 z 1

Grzeje mi sie pasek klinowy POMOCY

: 10 cze 2009, 21:30
autor: Twitty
Jest taki problem że, pewnego ladnego dnia nagle zaczelo mi trzepac paskiem klinowym jak stalem na światłach, w dodatku silnik na jalowym zacząl telepać.
Pasek klinowy sie nagrzał do tego stopnia ze zacząl sie urywać. Gdy nie ma paska, silnik na jalowych obrotach chodzi cichutko i równo, bez drgań. W krótkim czasie po uruchomieniu pasek klinowy bardzo sie nagrzewa co prowadzi do jego zniszczenia. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem? Co za to może odpowiadać?

Re: Grzeje mi sie pasek klinowy POMOCY

: 10 cze 2009, 23:16
autor: Misiek0521 =]
Moze zatarlo sie lozysko na alternatorze albo alternator sie przekrzywil w bok i cos ociera?
Jednak stawial bym na lozysko, przez co alternator stawia tak ogromny opor ze pasek trze o alternator i wkoncu sie zrywa. =]

Re: Grzeje mi sie pasek klinowy POMOCY

: 11 cze 2009, 2:16
autor: _Maniek_
Może gdzieś uderzyłeś lub coś pokrzywiło któreś z kół pasowych, sprawdź dokładnie bez paska czy wszystko prosto się kręci i czy są równo względem siebie.