Strona 1 z 1

[6n2] Sonda Lambda

: 14 gru 2011, 0:37
autor: przemek_207
Witam mój problem wygląda nastepująco.
Mam polo 6n2 1.0 MPI z 2000 roku oznaczenie silnika AUC, samochód mam jakoś od lipca, kupując od znajomego z niemczech mowil ze czasami "jakaś kontrolka" od tłumika sie zapala ale nie wie co to.
Więc ok jeździłem samochodem z miesiąc i zapalił sie check podłączam waga a tam błąd:

17584 Korekcja lambda katalizator strona 1 - przekroczona granica
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Jadę prosto na złom kupuje używaną pierwszą (tą w kolektorze) sonde pięcioprzewodową z takeigo samego silnika za 50 zl.
Wkręcam podłączam 30 km i znowu check wiec pojechalem do motoryzacyjnego i kupilem nową sondę BOSCHA za 400 zł
montuje, przy okazjii wykręcam przepustnice i rurkę prowadzącą do EGR i czyszcze bo mocno okopcone, wszystko ładnie skręcam. 30 km i znowu to samo, znowu check.
Normalnie to wykręciłbym żarówkę bo silnik pracuje idalnie, bezproblemowo odpala równo na obrotach itp ale pali około 10-12 litrów, a jeżdżę naprawdę bardzo spokojnie.
Dzisiaj podłączyłem Vaga i następujące błędy:

17584 Korekcja lambda katalizator strona 1 - przekroczona granica
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17545 Mieszanka za uboga strona 1 - regulacja długoterminowa - wolne obroty
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

POMOCY!

Re: [6n2] Sonda Lambda

: 17 gru 2011, 14:06
autor: przemek_207
witam, dzisiaj odczytalem jescze raz, stare błędy znikły bez kasowania i pojawiły się takie:
17584- sporadyczny
17545
Ciągle pali dużo
Pomocy!