Wyciąganie tylnych bocznych szyb

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

M
MeadnesS
Mały interesant
Mały interesant
Posty: 209
Rejestracja: 12 sty 2011, 14:00
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Wyciąganie tylnych bocznych szyb

Post autor: MeadnesS »

Witam
Nie mam zielonego pojęcia jak to wyciągnąć a potem wsadzić s powrotem na miejsce . Szukałem w wyszukiwarce lecz nic nie znalazłem :box: Tak więc proszę o pomoc :bow:
C
Crazy
Swój
Swój
Posty: 946
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:05
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Crazy »

ja podważyłem uszczelkę delikatnie, położyłem się na kanapie i wycisnąłem nogami szybę na zewnątrz, oczywiście wszystko z wyczuciem! wsadzenie z powrotem nie było skomplikowane, najpierw wsadziłem dół, i śrubokrętem wciskałem uszczelkę po kołu na miejsce.
Awatar użytkownika
Grzrzesiek
Raczkujący
Raczkujący
Posty: 35
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:30
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Grzrzesiek »

Wyciągnąć jest łatwo a włożyć jeszcze łatwiej :) W serwisie/warsztacie robi się to za pomocą sznurka :) Tam gdzie jest rowek w uszczelce wciska się sznurek, taki grubszy. Przykładasz szybę na miejsce, druga osoba przyciska normalnie a Ty wyciągasz delikatnie sznurek za jeden koniec i szyba z uszczelką ląduje elegancko na miejscu :) Tak mi robili z przednia jak zmieniałem :) Bardzo ciekawy sposób :). A i takim sposobem nic nie uszkodzisz :)
Grzrzesiek
Awatar użytkownika
barmaz91
Global Moderator
Global Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 13 kwie 2009, 19:56
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: barmaz91 »

tak jak koledzy sciagasz najlepeij zlapac w lewym dolnym rogu jest w uszczelce miejsce do zlapania tej uszczelki bedziesz widzial i przy wkladaniu tez pamietaj zeby nie dac za grubego sznurka ja polecam sznurówkę najlepiej idzie :D :D

A delikatny offtop jak ktos chce wyciagac tylna szybe polecam strune gitarowa klejone szyby ida tym najlepiej :D :D
Moje POLO 86c2f OEM+ http://vwpoloklub.pl/forum/viewtopic.php?f=76&t=30319&start=0

Jaguar daily http://vwpoloklub.pl/forum/index.php/topic,67281.0.html



Ślesin 2012, Ślesin 2013, Ślesin 2014, Topornia 2014, Ślesin 2015, Ślesin 2016....
ODPOWIEDZ

Wróć do „nadwozie + wnętrze”