Strona 1 z 1
Problem z tyłem od Polo
: 16 sty 2011, 17:28
autor: Sloniu87
Witam,
Zakupiłem VW Polo Variant 1.9 TDI 2000 rocznik i mam pytanie związane z budową tegoż samochodu. Jak popatrzyłem tył moje samochodu, pod klapą bagażnika po lewej i po prawej stronie jest napisane "SEAT SPAIN" i numer fabryczny. Czy to normalne? Czy fabrycznie montowano w tych polówkach tył samochodu od Seata? Fakt ten wydaje mi się wyjątkowo dziwny.
Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
Re: Problem z tyłem od Polo
: 17 sty 2011, 0:16
autor: Toto
wyjątkowo dziwne to by było jakby w jakimś japońcu to pisało, ale nie w vw, który tak na prawdę ma bardzo wiele do seata i vice versa...wszystko to są auta z grupy VAG, czyli Volkswagen Audi Group, w skład którego wchodzi Volkswagen, Audi, Seat i Skoda...poza tym VW ma jeszcze "pod sobą" kilka innych marek, ale to wystarczy, że użyjesz googli i więcej się dowiesz

Re: Problem z tyłem od Polo
: 17 sty 2011, 0:29
autor: kolo
dużo plastików jest z Seata

chyba normalne moim zdaniem - Seat Vario brat Varianta

Re: Problem z tyłem od Polo
: 17 sty 2011, 1:32
autor: Tomcioxxx
[quote="Toto"]auta z grupy VAG, czyli Volkswagen Audi Group[/quote]
Mała ciekawostka dla Toto
http://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_AG
Sloniu87, ja mam Polo classic i też mam wspólne elementy od seata, z autami z grupy jest tak jak wyżej napisali, bo w tej rodzinie dużo części się dziedziczy :oki: :oki:
Możesz sobie poczytać niezły wykład darek-vw, speca od tych modeli
viewtopic.php?f=53&t=26509&start=0&hilit=wszystko+o+classic
Re: Problem z tyłem od Polo
: 17 sty 2011, 8:31
autor: Borek
Niezapominajmy też że Polo jest dzieckiem Ibizy/Cordoby bo to one były pierwsze w tej postaci co 6n/classic/variant stąd kupa elementów ze znaczkiem Spain
Sloniu87
przyznaj sie że miałeś stracha ze kupiłeś pospawanego ulepa

Re: Problem z tyłem od Polo
: 17 sty 2011, 10:38
autor: ragiern
Moim zdaniem nie masz się czym przejmować.

Moja Polówka została sprowadzona z Francji, a wyprodukowano ją w Pampelunie (Hiszpania). Stąd jakiejkolwiek części bym się nie dotknął, to zawsze jest na niej napisane "MADE IN SPAIN".
Kiedyś w jakimś dekoderze VIN była możliwość sprawdzenia miejsca produkcji Polo. Poszukaj dobrze, a może uda Ci się na niego trafić.

Re: Problem z tyłem od Polo
: 17 sty 2011, 11:49
autor: Toto
dobrze Panowie, wydaje mi się, że temat wyczerpany i nie ma sensu jego dalsze kontynuowanie, dlatego zamykam
