Strona 1 z 1

[9n] Problem z kontrolką oleju

: 21 sty 2010, 12:11
autor: ginter
Witam.
Mam taki problem. Wracałem w nocy z pracy i na trasie nagle włączyła mi się kontrolka od oleju świecąc na kolor pomarańczowy. Zatrzymałem samochód celem sprawdzenia poziomu oleju. Niestety nie zobaczyłem dokładnie ile było ponieważ wszystko działo się na drodze przez las. Dojechałem do pobliskiej miejscowości zakupiłem dwa litry oleju i wlałem je. Kontrolka nadal świeciła. Dojechałem do domu. Na drugi dzień sprawdziłem na bagnecie ile jest oleju i było za dużo ponad maximum, a kontrolka po przekręceniu kluczyka w stacyjce nadal świeci na pomarańczowo. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.Z góry dziękuję za każde podpowiedzi.

Re: Problem z kontrolką oleju

: 22 sty 2010, 20:14
autor: HaNsiN
no kolego pospieszyłeś się trochę z tym laniem dwóch litrów oleju. Jest możliwość, że czujnik poziomu oleju jest uszkodzony <dolałeś 2litry, jest dużo ponad max i nadal kontrolka świeci>. Jak masz możliwość podepnij VAG do auta, jak nie to musisz wzrokowo obadać czujnik -> może wiązka jest uszkodzona.

Re: Problem z kontrolką oleju

: 31 sty 2010, 18:31
autor: ginter
ok. Byłem u elektryka i wyłączył mi tą świecącą kontrolkę i poinformował mnie, że brakuje mi właśnie czujnika zamknięcia pokrywy silnika. Czy może wiesz gdzie można go dostać i ile może kosztować. Czy tobie też w odpowiedzi chodziło o ten czujnik.

Re: Problem z kontrolką oleju

: 30 mar 2010, 8:46
autor: SNOP19
Witam w moim przypadku,ta kontrolka też mi się zapalała i wystarczyło poruszyć wtyczką która jest podłączona do zbiornika z płynem chłodniczym,odpiąłem,wsadziłem i problem znikł.

Re: Problem z kontrolką oleju

: 31 mar 2010, 18:07
autor: slawan1
sprawdz czujnik po silnikiem byc moze tylko trzeba poprawic wtyczke

Re: Problem z kontrolką oleju

: 01 kwie 2010, 19:52
autor: mario23
jeszcze jest jedna opcja, że pada pompa i zaczyna się problem z ciśnieniem oleju...... czasem to się zdarza sprawdź elektrykę a jeżeli nie pomoże to może to byc potencjalna przyczyna.