Strona 1 z 1

[6n2] Naprawa pompy wspomagania

: 13 sty 2010, 8:16
autor: twister
Witam,
Gdzieś przeczytałem (chyba na forum vw golfa), że jest możliwość regeneracji pompy wspomagania. Czy ktoś z szanownych tu kolegów ma jakieś doświadczenia w tym temacie i czy każdą pompę da się regenerować? Chodzi chyba o wymianę łożyska w pompie bo to ono jest przyczyną szumów lub zatarcia.

Re: Naprawa pompy wspomagania

: 24 sty 2010, 10:42
autor: q11
Kolego, da się regenerować pompę ale jest kilka wersji które są nie rozbieralne i wtedy jest ból. Ja miałem to szczęście że w moim polo się dało ale pierwsze co zapytał mnie fachowiec to czy obudowa pompy jest żeliwna. Najlepiej to znaleźć warsztat który zajmuje się regeneracją układów kierowniczych i oni doskonale to ocenią. Dodam że u mnie padło łożysko i uszczelniacz czyli prawie szrot ale naprawa kosztowała mnie tylko 100,- a nowa w sklepie 1200,- :-) Pozdrawiam.

Re: Naprawa pompy wspomagania

: 24 sty 2010, 15:34
autor: marcin1983
ja rowniez podlacze sie do tematu , u mnie pompa wyje juz dluzszy czas i zaczyna mnie to draznic .
sa trzy wyjscia :
1 allegro - kupic uzywke , tylko pytanie czy ta rowniez nie bedzie wyla
2 nowka sztuka niesnigana - ale cena :shock:
3 regeneracja - czy da sie ja zregenerowac
q11
czy wiesz po numerach pomp ktore da sie reanimowac ?
pozdro

Re: Naprawa pompy wspomagania

: 26 sty 2010, 16:00
autor: AlvinE51
W Dąbrowie Górniczej w sklepie AutoParts pompa wspomagania do VW POLO 6N2 1.4 MPI kosztuje 280zł.Sklep istnieje juz pare lat i nie było żadnych reklamacji,dziś tam byłem i rozmawiałem z właścicielem.W polo 6N2 były montowane dwa rodzaje pomp,do AUD kosztuje 280 zł są też pompy po 350 zł.

Re: Naprawa pompy wspomagania

: 27 sty 2010, 21:25
autor: twister
Masz na myśli pompy robione przez maXgear? Wiem, że są w miarę tanie, ale to jakaś chińszczyzna i dlatego się nie zdecydowałem pomimo dobrej ceny. Ktoś miał do czynienia z tą firmą? Bezpośrednia opinia byłaby tu lepszym źródłem informacji niż wieści zasłyszane od "uprzejmych" sprzedawców.

Re: Naprawa pompy wspomagania

: 28 sty 2010, 7:08
autor: turzol
za 250zł niedawno na allegro gość miał nówki ori pompy. Rozeszły się jak świeże bułki, ale sie nie dziwie - nowa w aso 800zł.
Sam sobie kupiłem na zapas ;)

Re: Naprawa pompy wspomagania

: 02 lut 2010, 22:03
autor: twister
Turzol,
Podziel się z kolegami, kto jest takim dobrym sprzedawcą. Na pewno nie jednemu z nas się przyda taka informacja...

Re: Naprawa pompy wspomagania

: 03 lut 2010, 6:17
autor: turzol
[quote="twister"]Turzol,
Podziel się z kolegami, kto jest takim dobrym sprzedawcą. Na pewno nie jednemu z nas się przyda taka informacja...[/quote]

Teraz nie pamiętam, poszperam w mailach i dam znać