Strona 1 z 1

Sprzęgło i nawiew.

: 05 gru 2009, 13:35
autor: Kamillos
Witam, ostatnio wrocilem z dluzszej trasy podczas ktorej od czasu do czasu wlaczalem nawiew cieply, pod koniec zimny. I kiedy juz zjechalem do siebie, siedzac jeszcze chwile przy zapalonym silniku wylaczylem nawiew i "zaświerszczał" wiatrak jak sadze. po wylaczeniu silnika jeszcze raz sprobowalem i wiatrak znow "zaświerszczał" przy wylaczeniu. Przez okolo doby auto stalo i kiedy dzis rano poszedlem do auta nawiew wlaczyl sie po czym ucichl i wyglada na to ze juz nie dziala :niewiem: na zadnym poziomie ani zaden z nawiewow. Co moze byc przyczyna? w innych tematach poruszane sa tematy tylko cieplego lub zimnego nawiewu, albo ze tylko pierwszy stopien nie dzialala. A moj siadl calkowicie. Co do sprzegła to od dluzszego czasu wyczuwam pod noga nieduzy luz na poczatku zakresu, ale dotad myslalem ze ten typ tak ma. Jednak ostatnio przysluchalem sie Polowce i kiedy naciskam sprzeglo tak zeby miescilo sie to w tym luzie to slychac takie syczenie albo jakby cos sie zarysowywalo. jak docisne dalej to juz nie slychac tego dzwieku. Dodam rowniez ze z moich "badan" wynika ze dzwiek ten lokalizowany jest gdzies z pod maski chociaz w kabinie tez go slychac. PozdraVWiam i dziekuje z gory za odpowiedzi :hello:

Re: Sprzęgło i nawiew.

: 05 gru 2009, 15:48
autor: alienek
[quote="Passlandis"]Popsikaj WD-40 i powinien ruszyć [/quote]

nie najlepszy pomysl .. chyba ze chcesz go zatrzec do konca .. kup SMAR w spreyu ..ale to ma byc smar a nie wd40 albo inny podobny wynalazek czyszczaco konserwujacy .. popsikaj i sprawdz czy dziala .. w dalszej czesci proponuje poczytac ten artykuł jak rozebrac to wszystko http://www.vwpolo-squad.pl/nawiew_86c.html a nastepnie ten jak naprawic dmuchawe http://www.vwpolo-squad.pl/silniczek_dmuchawy_86c.html
pozdrawiam!!

Re: Sprzęgło i nawiew.

: 05 gru 2009, 18:38
autor: Bruczyk
Ja bym sprawdził czy przypadkiem bezpiecznik się nie spalił. A jeśli jest dobry to dmuchawe najlepiej rozebrać wyczyścić potem nasmarować oske.

Co do sprzegła to chrobotanie powoduje łożysko oporowe. Jeśli by było za głośno to łożysko powoli ma dosyć

Re: Sprzęgło i nawiew.

: 06 gru 2009, 15:04
autor: Kamillos
Dziekuje bardzo za pomoc, dmuchawa bede musial sie zajac ale sprzeglo poki co jest w porzadku bo dzwiek ten jest niemalze nieslyszalny :grin: