Witam, posiadam polo 1.2 54 KM, mam założony gaz sekwencyjny, na gazie przejechane ok 27 tyś km. Jak to jest z tym silnikiem jak jeżdżę na gazie? Przez ok. 0,5 km jest benzyna a potem załącza się gaz. Słyszałem że jazda na gazie psuje silnik, co wy na to? Jak raz na miesiąc przejadę się na benzynie (55 km) to wyjdzie to na dobrze, ''przeczyści silnik''? Co doradzacie aby silnik się nie ''psuł''?
Nie sluchaj innych gaz to oczywiscie inny srodek paliwa i jezdzac na gazie ciagle nic nie stanie sie z silnikiem bo tak samo pracuje mozesz jedynie czasami pojezdzic na benzynce aby rozruszac wtryskiwacze no i pompke paliwa (jesli nie masz odciecia pompki)
będzie żył LPG jest całkiem dobrym paliwem (jeżeli w dystrybutorach będzie dobry) dotąd będzie jeździł aż nie upali się jakiś zawór w głowicy, podobno są słabe ale nie wiem dokładnie