Witam
Mam pytanie czy to :
jest właściwe położenie wskaźnika poziomu paliwa przy wyłączonej stacyjce?
Naprawiałem przycisk kasacji dziennego przebiegu i nie wiem czy czasem nie przestawiłem.
Jak mam to ustawić we właściwym położeniu?
PozDrawiaM
[quote="Rangers76"]Naprawiałem przycisk kasacji dziennego przebiegu i nie wiem czy czasem nie przestawiłem.
Jak mam to ustawić we właściwym położeniu?[/quote]
znaczy się co dokładnie robiłeś? wyjmowałeś wskazówki?? jeżeli tak to źle założyłeś tą od paliwka.
jak to ustawić jeżeli to to? zdjąć ponownie wskazówkę, trzepień na którym montowana jest ów wskazówka, musisz skręcić na maksa w lewo (tak jakbyś nakręcał zegarek, tylko w druga stronę). i potem nakładasz wskazówkę na trzepień w pozycji wskazującej "zero", tak aby nie poruszyć trzpienia prawą stronę, bo będzie przekłamywał potem.
jak coś nie jasne to pisz.
[quote="Rangers76"]nie zdejmowałem wskazówek
musiałem chyba na siłę coś przypadkowo pokręcić wskaźnikiem bo pokazuje głupoty
jak to ustawić ?[/quote]
a masz kabelek do kompa? jezeli tak to zrób test zegarów. jeżeli nie zdejmowałeś wskazówek to nie wiem czy nie uwaliłeś tego silniczka od wskazówki.
Test zgarów:
wchodzisz do vag-com, potem 17 - Instrumments, potem Output test i dajesz start. i przechodzisz przez kazdy element z osobna. testując ten od paliwa powienien przeleciec od lewej do prawej i potem zatrzymać sie na środku, a na koniec opaść.
Ostatnio miałem auto podniesione na lewarku dwa dni lewy tył i od tego czasu wskaźnik paliwa pokazuje mi prawie pełen bak, a mam trochę ponad połowę paliwa. Czy pływak mógł się zawiesić lub coś innego się mogło stać przez to podniesienie?
[quote="qwertypol"]Ostatnio miałem auto podniesione na lewarku dwa dni lewy tył i od tego czasu wskaźnik paliwa pokazuje mi prawie pełen bak, a mam trochę ponad połowę paliwa. Czy pływak mógł się zawiesić lub coś innego się mogło stać przez to podniesienie?[/quote]
ano najprawdopodobniej się przyciął pływak. pozostał w pozycji full baku, bo czujnik jest przy pompie czyli bliżej prawej strony auta.
pewnie trzeba odkręcić dekiel pompy i wyjąć samą pompę i popchnąć pływak.
[quote="czaja"][quote="qwertypol"]Ostatnio miałem auto podniesione na lewarku dwa dni lewy tył i od tego czasu wskaźnik paliwa pokazuje mi prawie pełen bak, a mam trochę ponad połowę paliwa. Czy pływak mógł się zawiesić lub coś innego się mogło stać przez to podniesienie?[/quote]
ano najprawdopodobniej się przyciął pływak. pozostał w pozycji full baku, bo czujnik jest przy pompie czyli bliżej prawej strony auta.
pewnie trzeba odkręcić dekiel pompy i wyjąć samą pompę i popchnąć pływak.[/quote]
pobujałem trochę autem i pojeździłem i wróciło do normy.
[quote="Rangers76"]jest właściwe położenie wskaźnika poziomu paliwa przy wyłączonej stacyjce?[/quote]
Tak ma wyglądać właściwe położenie wskazówki Filmik z mojego Polo http://www.youtube.com/watch?v=N7uckYY3LaE&feature=plcp