Volkswagen Polo Klub Polska jest nieformalną organizacją skupiającą w swoich szeregach użytkowników i miłośników VW Polo.
Idea powstania Klubu narodziła się w 2004 roku, kiedy to z inicjatywy kilku przyjaciół postało forum internetowe, które wraz z lawinowo przybywającymi postami użytkowników przerodziło się w ogromną skarbnicę wiedzy na temat „mniejszego brata golfa”.
Plany i marzenia pasjonatów „polówek” stały się rzeczywistością. Popularność witryny internetowej przerosła najśmielsze oczekiwania jej założycieli.

W chwili obecnej Klub reprezentowany jest w kraju i za granicą przez ponad 12000 użytkowników forum oraz blisko 700 aktywnych członków. Liczba ta z miesiąca na miesiąc stale wzrasta.
Volkswagen Polo Klub Polska to jednak nie tylko tematy związane z motoryzacją, to także sprawy codzienne, z jakimi borykają się klubowicze. Forum bywa także mekką zwykłych pogadanek (Offtopic) i składnicą dobrego humoru. 
Promujemy bezinteresowną pomoc, co czyni z nas wyjątkową społeczność.

Celem naszych działań jest przyciągnięcie i zintegrowanie jak największej ilości osób, które będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z VW Polo.
Najlepszą okazją ku temu są naturalnie wspólne spotkania i imprezy okolicznościowe, zarówno te regionalne (organizowane lokalnie w dziale Spoty), jak i te ogólnopolskie, na które już dziś serdecznie Was zapraszamy.