[6R] Polo Cross-felgi i opony

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

_
_Dominik_
Newbie
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2014, 10:39
Lokalizacja: RZE

[6R] Polo Cross-felgi i opony

Post autor: _Dominik_ »

Witam
zbliża się zima i trzeba kupić jakieś felgi i opony na zimę. teraz mam oryginalne 17 ale mam założone opony 215,45R17. Na zimę zamierzam założyć stalowe 16". Tylko pytanie jakie? Jak pytałem w ASO to dowiedziałem się, że nie występują do tego modelu koła stalowe. Nie uśmiecha mi się jazda w zimie na 17"

Inną sprawą są opony, ponieważ z tych homologowanych to za dużego wyboru nie mam.

A 3 sprawą to jest koło dojazdowe. szukałem różnych informacji na ten temat ale niestety nic nie znalazłem.
Z góry dziękują za pomoc!
Awatar użytkownika
J@ro
Początkujący
Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:26

Post autor: J@ro »

na stronie oponeo bodajze jest kalkulator do przeliczania rozmiaru opon.
na zimę proponowałbym Ci oponki trochę węższe np 195/?? lepiej sie jeździ w śniegu.
Awatar użytkownika
Skfarek
Spamer
Spamer
Posty: 4982
Rejestracja: 14 lis 2008, 12:49
Lokalizacja: Gród Kraka

Post autor: Skfarek »

[quote=""_Dominik_""]Tylko pytanie jakie? Jak pytałem w ASO to dowiedziałem się, że nie występują do tego modelu koła stalowe. Nie uśmiecha mi się jazda w zimie na 17" [/quote]

przeca używane 16ki alu kupisz w cenie zbliżonej do stalówek :grin: A czy muszą być - "z tego modelu"? W 5x100 stalówek znajdziesz w sroc od Golfa IV/Octavi I/Leona I/Toledo itd.
6n leichtwagen: hamownia s.41 http://www.vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=142
1.6 AEA shamowane]
Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl
Serwis mechaniczny: [url=http://www.au
A
Anonymous

Post autor: Anonymous »

tu masz liste zamienników opon
http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienni ... veTireTool
dobra byłaby 16, ewentualnie 15
teraz do tego dobrać ładne felgi o takiej samej szerokości i et co obecne 17
_
_Dominik_
Newbie
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2014, 10:39
Lokalizacja: RZE

Post autor: _Dominik_ »

Nie nastawiałem się żeby na zimę założyć aluminiowe felgi. Stalowa oryginalna nowa felga to jest około 100-130 zł. w tych pieniądzach to średniej używanej aluminiowej felgi to chyba nie znajdę. Fakt ze nie muszą być z tego modelu. Co do ET w felgach aluminiowych to zostaje takie samo. Ale raczej będę kupował stalowe felgi ( no chyba ze znajdę coś w dobrych pieniądzach). I nie wiem jakie ET do felg stalowych wybrać. a szerokość felgi ? chyba też a znaczenie. Sprawdzałem ten kalkulator jakiś czas temu tylko nie wiem czy za bazę wziąć te opony co mam założone czyli 215/45R17(na takich oponach samochód kupiłem i takie też nowe opony kupiłem) czy wziąć te które są homologowane czyli 215/40R17?
B
Bartek-osw
Początkujący
Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 05 kwie 2011, 14:00
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Bartek-osw »

http://www.willtheyfit.com/

Tu masz kalkulator ET, wpisujesz obecne wartości i jakie będą na stalówce i pokazuje różnice :) Najlepiej jak dobierzesz jakieś felgi stalowe najmniej różniące się od aluminiowych lub o większym ET.
_
_Dominik_
Newbie
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2014, 10:39
Lokalizacja: RZE

Post autor: _Dominik_ »

Dziękuję bardzo! fajnie graficznie jest przedstawione osadzenie koła w samochodzie :)
Awatar użytkownika
Skfarek
Spamer
Spamer
Posty: 4982
Rejestracja: 14 lis 2008, 12:49
Lokalizacja: Gród Kraka

Post autor: Skfarek »

_Dominik_ przy stalowej 16ce z szerokością nie poszalejesz, no hcyba że kupisz poszerzane :grin: Standardowe mają 6,5 cala szerokości, et występuje kilka ale większość oscyluje w okolicy 40, sa wyjątki jak np. stalówki od Audi TT - one maja chyba nawet 31.

Jak poszukasz to spokojnie za 400-500 kupisz kpl 16tek np:
http://allegro.pl/oryginalne-alusy-seat ... 69390.html
http://allegro.pl/alufelgi-16-cali-felg ... 79536.html
http://allegro.pl/vw-new-beetle-4-felgi ... 01063.html
http://allegro.pl/komplet-alufelg-alusy ... 36102.html
http://allegro.pl/seat-ibiza-leon-toled ... 56377.html
6n leichtwagen: hamownia s.41 http://www.vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=142
1.6 AEA shamowane]
Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl
Serwis mechaniczny: [url=http://www.au
_
_Dominik_
Newbie
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2014, 10:39
Lokalizacja: RZE

Post autor: _Dominik_ »

Dziękuję Ci Skfarek za linki. Sprawa felg i opon się rozwiązała. a coś na temat koła zapasowego wiecie ?:D
S
Sochan
Newbie
Newbie
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2015, 14:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Sochan »

Gdzie można znaleźć wymiary felgi, które trzeba wpisać w tym kalkulatorze - http://www.willtheyfit.com ?
Chciałbym policzyć rozmiary opon i felg stalowych dla Polo Cross 1.2, ponieważ przymierzam się do zakupu innego setu na sezon zimowy. Obecnie posiadam standardowe alufelgi dodawane do tego modelu, czyli 17'. Może możecie coś polecić od siebie tzn. jakie wymiary opon i ile cali felgi, aby nie było przekłamań na liczniku itd.itp.? Posiadam samochód jakoś od maja, także dla mnie to dopiero pierwszy sezon zimowy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „felgi i opony”