Silnik przygasa przy wysprzeglaniu + wspomaganie

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

K
Kristoff
Raczkujący
Raczkujący
Posty: 33
Rejestracja: 26 mar 2009, 23:30
Lokalizacja: Chęciny czasem mazowsze

Silnik przygasa przy wysprzeglaniu + wspomaganie

Post autor: Kristoff »

Hej! Na poczatku sorki wielkie za niezbyt udane sformulowanie tematu:) Mam polo 6N 1.4 100 KM AFH czy ktos zaobserwowal podobna reakcje - przy wolnej jezdzie z wlaczona klimatyzacja i wysprzeglaniu np. przy zmianie biegu obroty spadaja auto przygasa ale potem powracaja do ok 900 obrotow. Spadaja gdzies o 100 obrotow max. Silnik jeszcze mi nie zgasl. Dodam, ze takie cos nie ma miejsca przy jezdzie bez wlaczonej klimatyzacji - silnik pracuje rowno i obroty przy wysprzeglaniu nie spadaja przy jezdzie w takim samym tempie. Przepustnice mam czysta i byla adaptowana. Wszystkie wezyki od podcisnienia cale i nowe. A dodatkowym problemem jest to ze podczas rucszania z miejsca czuc czasem drganie na kierownicy - tak jakby w oponach byly kolce. Dzieje sie tak na suchym asfalcie. Dodam, ze mam nowe oponki, co prawda szerokie bo 195 ale troche to dziwne. Kola byly wywazone w marcu tego roku. Ostatnia rzecza, ktora chcialem sie podzielic jest dziwna praca wspomagania. Podczas postoju i krecenia kierownica slychac taki dzwiek "mialczacego kota:)" podczas jazdy czasem kierownica chodzi lekko a czasem potrafi jakby pracowac ciezej i czuje jakby nie za bardzo reagowala kierownica na ruchy reka - pracuje z oporami. Do tego oczywiscie przy kreceniu na postoju obroty znowu spadaja, az silnik prawie przygasa. Jesli kto moze niechaj poradzi. Wdziecznion bede:)
Pecunia non olet - no zalezy kto i jak uzywa;p
i
ibu7
Newbie
Newbie
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:44

Post autor: ibu7 »

Było na forum już wiele razu, przepustnice należy wyczyścić i być może dokonać jej adaptacji, są manuale na forum. Mi pomogło :)
K
Kristoff
Raczkujący
Raczkujący
Posty: 33
Rejestracja: 26 mar 2009, 23:30
Lokalizacja: Chęciny czasem mazowsze

Post autor: Kristoff »

Hej, przepustnica wyczyszczona autko smiga, dzieki za pomoc:) P.S. paliwa tez juz nie czuc w srodku - winien byl filtr paliwa:)
Pecunia non olet - no zalezy kto i jak uzywa;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik”