Luty 21, 2024, 06:16:56
VWPolo Klub

Autor Wątek: [Lubuskie] Zielona Góra - AutoKih na Dworcowej  (Przeczytany 7219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wrzesień 16, 2013, 08:33:14
Przeczytany 7219 razy
Offline

adek1983

Global Moderator
Firma AutoKih w Zielonej Górze mieszcząca się przy ulicy Dworcowej. Właściciel firmy bardzo nie słowny. Umawiałem się na przywózkę auta 3 razy. W końcu przywiozłem do niego auto 2 września i dostałem info, że od 3 chłopaki zabiorą się za auto i do 22 skończą. Pomyślałem, ok, trochę roboty jest, a jak chcą zrobić dobrze, to musi to potrwać. Dzwonię w środę (4 września) i już mi gość ściemnia, że ma inną robotę, którą komuś obiecał i moje auto stoi na deszczu i rdzewieje, ale obiecał, że od poniedziałku to na 100% się za auto wezmą. Dzwonię w środę 11 września. I właściciel tłumaczy, że już od rana działają (znaczy, że cały tydzień nic nie robili). Pojechałem po południu w środę zobaczyć co się dzieje z autem. No i widzę, że progi wymienione, i, że pracownik działa przy podłużnicach. Myślę, no działają, to już teraz będzie tylko lepiej. W czwartek pojechałem jeszcze raz, żeby doprecyzować co jest jeszcze do zrobienia. I moją uwagę przykuł przyspawany już, ale mocno poobijany pas przedni. A wiem, że przywiozłem go w idealnym stanie. Pracownik oczywiście ściemnia, że pas był po przejściach. Ja mówię jakim cudem, skoro jeszcze rdza się nie pojawiła. Młotkiem poprawialiście, że by weszło to jest poobijane. No ale nic. Przypomniałem im co jeszcze mają do zrobienia i pojechałem do domu. W piątek zajeżdżam na miejsce około południa i dowiaduję się, że auto pod wieczór będzie do odbioru. Pytam czy zdążą zrobić progi. Tak zdążymy, psiknie się barankiem, potem lakier i będzie dobrze. Wieczorem dostaję telefon, że można auto odbierać. No nic zamówiłem lawetę i jedziemy po auto. To co zobaczyłem na miejscu wyglądało ok. Jeszcze dostałem 100ml lakieru na swoje poprawki.

W sobotę rano jak zobaczyłem dokładnie co zrobili to się za głowę złapałem. Generalnie wzięli 1700PLN za spapraną i nie zrobioną robotę. Pas przedni przyspawany tak, że listwa podreflektorowa jest poobijana i pogięta i nie idzie jej spasować z błotnikami jak się ją naprostuje (znaczy, że źle przyspawali i już nie chciało im się poprawiać, to młotkiem dogięli i tyle). Nie wszystkie dziury zostały załatane w komorze silnika. I to dokładnie te o których im przypomniałem dzień wcześniej. W kabinie spawy nie zostały oszlifowane tylko zostały takie smarki. Tylne nadkola jak się łączą z progiem nie zostały zabezpieczone, nawet blacha nie została dogięta na swoje miejsce, dodatkowo prosiłem, że by oczyścili z korozji i ewentualnie coś tam wspawali, ale nic tam nie zostało zrobione. Lakier położyli na progi chyba jeszcze na świeżego baranka, bo na drugi dzień porobiły się bąbelki. Dziura w prawym nadkolu zaklejona naklejką i psiknięta barankiem. Generalnie fuszerka, a właściciel zakładu powiedział mi, że on to poprawi jak wstawię silnik i do niego przyjadę z autem. Pytanie jak to poprawi, skoro miejsca poprawek będą zasłonięte przez silnik i bak paliwa? A nie pozwolę im na to, żeby rozbierali mi auto sami, bo jak im dałem auto z błotnikami złapanymi każdy na 4 śruby, to oddali złapane na 3. Ja się pytam, czemu błotniki na dole nie są przykręcone, to koleś mówi, że i tak będę je zdejmował do konserwacji. Generalnie wydałem 1700 i mam co poprawiać.

Podsumowując. Firma AutoKih w Zielonej Górze, to firma bardzo niesolidna. Właściciel jest niesłowny, nie umie przypilnować swoich pracowników, każe sobie dopłacać za robotę zleconą dodatkowo, która faktycznie nie jest wykonana. Wraz z holowaniem auta straciłem 2000PLN. Sprawy jest nie koniec. Dzisiaj mam zamiar odzyskać chociaż część kasy za spapraną robotę, a jak nie to zgłoszę się do odpowiednich urzędów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Wrzesień 17, 2013, 06:23:37
Odpowiedź #1
Offline

adek1983

Global Moderator
Udało mi się odzyskać 200 PLN, na więcej nie mam szans. Walczyć z tym człowiekiem nie mam czasu. Wiem jedno, ten warsztat jest u mnie spalony. Wszystkim znajomym będę go odradzał. A gdzie tylko się da w internecie będę dodawał odpowiednią opinię. Przy okazji dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy. Przyjrzałem się jak oni tam malują auta. Sądziłem, że będzie to kompresor, pistolet itd. Ale jak zobaczyłem, że maska innego auta malowana jest sprayem to pękłem ze śmiechu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Wrzesień 17, 2013, 12:00:51
Odpowiedź #2
Offline

sloma92


Zrób odpowiednią reklamę! To co oni wyprawiają to przechodzi ludzkie pojęcie! o.O
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Satin Silber Metalic 6N

Ślesin 2013
Ślesin 2014
Topornia 2014
Ślesin 2015

The only negative things in your live should be camber and wheel offset!

Wrzesień 17, 2013, 12:57:50
Odpowiedź #3
Offline

adek1983

Global Moderator
Generalnie nie jestem pamiętliwy i mściwy i zależy mi na doprowadzeniu sprawy do końca bez zgrzytów niezależnie od tego kto zawinił. Ale nie przepuszczę oszustom, którzy za moje pieniądze robią ze mnie idiotę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »