VW Polo Klub Polska

Forum największego polskiego Klubu VW Polo
Ogłoszenie

Witamy!
Jeśli jesteś NOWY na forum, w pierwszej kolejności zapoznaj się z TYM tematem>>>KLIKNIJ<<<

Zapoznanie się z REGULAMINEM pomoże Ci w bezproblemowym użytkowaniu Forum

Teraz jest poniedziałek, 1 września 2014, 15:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [9n] wymiana żarówki światła mijania H7
PostNapisane: piątek, 17 lipca 2009, 23:19 
Raczkujący

Polo: 9N - 1.4 TDI
Czy ktos z Was wymienial juz taka zaroweczke? Slyszalem ze w 9n okular jest to straszna katorga - trrzeba rozebrac pol samochodu! :niewiem: Czy to prawda?

Jesli znacie jak szybko dobrac sie do reflektora to bede wdzieczny.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: wymiana żarówki światła mijania H7
PostNapisane: sobota, 18 lipca 2009, 08:58 
Nowicjusz

Polo: [9N] 1,4 16V 74KM
Ja nie miałem problemu, ściągasz gumę zabezpieczającą, łapiesz za złącze i kręcisz w lewo i masz żarówkę, troszke gorzej jest z założeniem ,bo trzeba dopasować taki garbik który będzie na górze, a potem przekręcić w prawo.

PostNapisane: sobota, 18 lipca 2009, 10:16 
Mały interesant

Polo: 9N 1.4 16V
marsu napisał(a):
Ja nie miałem problemu, ściągasz gumę zabezpieczającą, łapiesz za złącze i kręcisz w lewo i masz żarówkę, troszke gorzej jest z założeniem ,bo trzeba dopasować taki garbik który będzie na górze, a potem przekręcić w prawo.

Niestety komora TDI'ka jest trochę bardziej "upchana" niż benzyniaka i z wymianą żarówek jest trudniej, szczególnie po stronie lewej (patrząc od przodu auta) - przeszkadza filtr paliwa, natomiast większa obudowa aku przeszkadza po prawej. Czasami jak piszę kolega rodick trzeba coś wybebeszać ale dramatu nie ma.

PostNapisane: sobota, 18 lipca 2009, 10:24 
Nowicjusz

Polo: 1.4
Zdarza się, że nie działają mi światła tylne prawe - wszystkie. Jak się postuka to działają znowu :niewiem:

PostNapisane: sobota, 18 lipca 2009, 21:45 
Raczkujący

hmm... a nikt z Was tj uzytkownikow TDI jeszcze nie wymienial takiej zarowki?
Pisalem wczesniej z e trzeba rozebrac pol auta bo takie informacje wyczytalem z ksiazki z serii "Sam naprawiam".

Mi wlasnie padla zaroweczka prawego reflektora ale przy okazji wymienie juz obie.

PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 11:24 
Początkujący

Polo: 9N 1.9 TDI Highline
rodick o ile z żarówkami świateł mijania nie będziesz miał problemu (trochę gimnastyki lub poproś kogoś z malutką i chudziutką rączką) :) o tyle z żarówką świateł drogowych i postojowych ( od strony aku ) będzie masakra :banghead:

PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 14:36 
Raczkujący

Ciastek czyli twierdzisz ze jest mozliwosc wlozenia zarowki bez demontazu roznych bebechow?
Jak ostatnio zajrzalem to ledwo daje rade sciagnac tągumowa oslone a i tak mozna sobie lapy porysowac o rozne krawedzie... po za tym z jednej strony dostep do tylu reflektora niemal calkowicie zaslania obudowa filtra paliwa...

PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 21:45 
Początkujący

Polo: 9N 1.9 TDI Highline
Nie ukrywam że dostęp do H7 od strony filtra to wielki problem ale dasz radę :good:

PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 20:14 
Nowicjusz

Polo: 9N
w zeszlym tygodniu wymienialem zarowy h7 w wersji z TDI. posluzylem sie w tym celu malym lusterkiem bym widzial co czynie i dalo rade. co prawda zajelo to jakies 20 min i troche gimnastyki bylo, ale udalo sie. Filtr rzeczywiscie przeszkadza, najprosciej go odkrecic (jest na jednej srubie -niestety jest to taka gwiazda, a ja nie posiadam takich kluczy)

PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 00:35 
Namiętny pisarz
Pochwały: 11

Polo: 6R 1.2 TSI Highline
Jest na 2 lub 3 śrubach. Te śruby to TORXy.

PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2009, 00:54 
Nowicjusz

Imię: Maciej
Polo: 9N TDI ASZ
rodick napisał(a):
hmm... a nikt z Was tj uzytkownikow TDI jeszcze nie wymienial takiej zarowki?
Pisalem wczesniej z e trzeba rozebrac pol auta bo takie informacje wyczytalem z ksiazki z serii "Sam naprawiam".

Mi wlasnie padla zaroweczka prawego reflektora ale przy okazji wymienie juz obie.

Jeśli chodzi o żarówkę prawego światła mijania to jeśli nie ma się wąskich dłoni to bez zadrapań nie da się jej wymienić. Rozbieranie połowy auta to jednak gruba przesada - wymieniałem już żarówki H7 kilka razy i postojówki również i za każdym razem obyło się bez wymontowywania dodatkowych elementów. Największy problem na początku użytkowania Polówki sprawiło mi dojście do tego, jak odpiąć żarówkę H7 z lampy - ale zaopatrzyłem się w różne dokumentacje i wyczytałem tam, że wystarczy obrócić kołnierz ;)

PostNapisane: niedziela, 26 lipca 2009, 18:37 
Raczkujący

Dzieki wszystkim za rady i wskazowki!
Wymiana zarowki (na razie tylko w prawym reflektorze) udala sie! Okazalo sie jak sie ma drobne, zwinne raczki da sie to zrobic bez zdejmowania elementow nadwozia. Najwiekszy problem byl tylko z zablokowaniem nowej zarowki na swoim miejscu w obudowie reflektora.

Mam jednak nowa kwestie. Po zmianie zarowki sprawdzilem dla formalnosci czy wszystko jest OK i okazalo sie ze nie dziala regulacja nachylenia reflektora - wlasnie tylko tego gdzie wymienilem zarowke. Drugi dziala bez problemu. Cos moglem zle zrobi albo popsuc?

PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010, 23:03 
Nowicjusz

Panowie ja do wymiany żarówki ze świateł postojowych od strony akumulatora podchodziłem dzisiaj kolejny raz. 1 raz próbowałem sam - nie da rady. Nastepni byli goscie z norauto - powiedzieli " 5 minut" - meczarnie trwały 1h zakończone niepowodzeniem! czego oni tam nie wsadzali, lusterka, zaginane kleszcze, jakies druty szpikulce - masakra. zrezygnowali ze spuszczonymi glowami. dzis z zarowka zmagal sie kolejny mechanik. zapał i pewnosc siebie taka jak u poprzednich mechanikow. tu rekord 1,5h! akcja równiez zakonczona NIEPOWODZENIEM. po wyciagnieciu akumulatora dojscie bylo ale zarowka dalej nie dala sie wyjac. okazalo sie ze jeden z zaczepow na oprawce jest złamany. Czeka mnie rozebranie całego przodu, wycaigniecie reflektora i póxniej bawienie sie jak u zegarmistrza.
zycze powodzenia przy wymianie zarowek w tdi.

PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010, 23:14 
Zainteresowany
Pochwały: 1

Polo: 9N 1.4 75 KM
może ktos wrzucic foto komory silnka w tdi? bo az mnie ciekawi jak to wyglada w tdi :grin:

PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2010, 15:14 
Nowicjusz

Polo: 9N 1.9 TDI AXR
misiek89 napisał(a):
może ktos wrzucic foto komory silnka w tdi? bo az mnie ciekawi jak to wyglada w tdi :grin:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

No w TDI jest trochę ciasno :-) Ale po kilku wymianach żarówek, można dojść do wprawy i wymienić je w 5-10 minut i to bez odkręcania uchwytu od pompy paliwa :-D
Pamiętam jak przy pierwszej wymianie podjechałem do warsztatu a tam mechanik ze swoimi kolegami patrzyli się na mnie jak na debila :-P, że niby żarówki nie umiem wymienić. Tak kozaczyli, a wymiana zajęła im prawię godzinę ;-)

PostNapisane: sobota, 6 lutego 2010, 16:17 
Raczkujący

Imię: Piotr
Polo: 1.6 Tdi 6R
Mi zajęła wymiana żarówek jakąś godzinkę! Wymieniałem na philips-blueVision i nie powiem parę razy k... poleciało, ale w finale akcja zakończona powodzeniem :-D Powiem tak, jak działają i nie trzeba nic robić przy światełkach to ręce z daleka bo wymiana nie należy do przyjemności! Co nie zmienia faktu, że bardzo lubię te autko z wielu powodów! Pozdrowionka i Powodzonka

PostNapisane: sobota, 6 lutego 2010, 16:54 
Nowicjusz

Polo: 1.4 tdi '04
Kolego a powiedz jak na tych Philipsach Blue Vision? Lepiej niż na zwykłych Philipsach? Jak wygląda? Może jakieś fotki bo przymierzałem się żeby zmienić żaróweczki na coś innego...

PostNapisane: czwartek, 11 lutego 2010, 13:44 
Raczkujący

Imię: Piotr
Polo: 1.6 Tdi 6R
Jestem zadowolony z tych żaróweczek! Światełka mają tylko leciutką poświatę (kolor błękitno-biały) i nie będziesz zawiedziony :oki: Uważać trzeba jak będziesz wymieniał, aby nie dotknąć palcami szklanej części żarówki bo szybko się przepali, a wymiana nie należy do przyjemności! Pozdorwionka

fotek nie mam chwilowo :(

PostNapisane: środa, 29 września 2010, 21:43 
Nowicjusz

Właśnie jestem po wymianie żarówki H7 w Polo 9n TDI

Zacznę od tego że nie ma sensu kupować jakiś super żarówek. Ja kupiłem w real za 7zł i jest naprawdę niezła. Druga jest Philips`a a wcale nie widać różnicy.

Otóż sprawa ma się tak.
Jeśli chodzi o wymianę żarówki od strony kierowcy jest prościej bo można wcisnąć rękę.
Jeśli chodzi o tą od strony pasażera to nie jest już tak prosto bo ręka obciera o ten filtr i jest potem cała porysowana. Ja oczywiście nie chciałem używać śrubokręta tak więc tylko ręce i to swoje a nie jakiegoś dziecka. :)
W jednym jak i w drugim przypadku jest taka samo.

Wciskamy rękę. Tu należy przyjąć pewną taktykę. Jedną z rurek filtra paliwa przełożyłem do góry żeby mieć lepszy dostęp do dziury. Wkładamy rękę prawą głęboko i przekręcamy ją w stronę reflektora. Zdejmujemy tą czarną gumkę. I tu UWAGA bo nikt o tym nie powiedział a to ważne. Tam musimy wymacać taki pierścień, który przekręcamy w lewo odbezpieczając przy tym żarówkę. Wyjmujemy żarówkę, odłączamy od kostki (po prostu wysuwamy) i wymieniamy na nową.
Włożenie z powrotem jest najgorsze. Namacalnie próbowałem włożyć tą żarówkę. Fakt jest taki że trzeba tym wystającym dzyndzlem do góry włożyć. Jeśli siedzi to przekręcamy w prawo te zabezpieczenie i gotowe. Zabezpieczamy czarną gumką i tą rurkę z powrotem układamy na swoje miejsce.

Problem mi się pojawił taki. Jak zacząłem grzebać żarówką po reflektorze to sypał się taki czarny brud do reflektora. To są prawdopodobnie pozostałości po żarniku starej żarówki. :/ Ktoś ma na to pomysł ?

PostNapisane: piątek, 1 października 2010, 19:28 
Namiętny pisarz
Pochwały: 11

Polo: 6R 1.2 TSI Highline
Shaqu napisał(a):
Problem mi się pojawił taki. Jak zacząłem grzebać żarówką po reflektorze to sypał się taki czarny brud do reflektora. To są prawdopodobnie pozostałości po żarniku starej żarówki. :/ Ktoś ma na to pomysł ?

Wyssać odkurzaczem ;).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]